iPhone GPRS Ayarları Nereden Yapılır?

iPhone GPRS Ayarları Nereden Yapılır?

15 696

Elimizde o kadar para saydığımız cihazımız var. En büyük özelliği internet için en iyi cihazlardan biri olması ve her daim internete bağlı olabilmesi.

Peki iPhone’umuz wireless olmayan yerlerde internete nasıl bağlanacak?

Şu anda 3G hali hazırda aktif olmadığı için GPRS ayarını göstermek zorundayım.

Ayarlar > Genel  > Ağ > Hücresel Veri Ağı yolunu izliyoruz. (Aşağıdaki ekran)

iphone_gprs_ayarlari

En son geldiğimiz ekranda bize APN, Kullanıcı Adı ve Parola şeklinde 3 şey soruyor. Bunlar kullandığınız operatöre göre değişen ayarlar.

Avea GPRS Ayarı
Sadece APN kısmına “internet” yazmanız yeterli. Kullanıcı adı ve parola boş kalacak.

Turkcell GPRS Ayarı
AVEA ile aynı şekilde. Sadece APN kısmına “internet” yazmanız yeterli.

Vodafone GPRS Ayarı
APN kısmına “internet” yazıyoruz. Diğer oparetörlerden farklı olarak Kullanıcı adı ve parola kısımlarına “vodafone” yazmanız gerekiyor.

15 YORUMLAR

 1. bendeki iphone da hücresel veri ağı diye bi bölüm yok ordan direkt avea yı seçiyorum sonra girmeye çalışınca gprs kayıtlı değil diyor ne yapmalıyım

 2. ya warya kendımı telefondan ınternetten anlıyo falan zannedıyodum yalanmıs :D arman ustam walla saolasın yaa… hep wifi dan giriyodum hucresel verı agını kullanamıyodum.. megersem tek yapmam gereken APN ismini ‘internet’ olarak (normalde iphone yazıyordu) değiştirmekmiş.. şimdi takır takır giriyorum wallaaa…

 3. arkadaşlar, bu EDGE ayarı, dimi?? yani internet paketiniz olmadığı sürece ekstra ücret ödemeniz gereken bağlanma türü.
  ben wifi ile Aveadan nasıl bağlanacağımı çözemedim.. ‘safari, internete bağlı olmadığı için sayfayı açamıyor’ diyor wifi bağlı iken.
  teşekkürler…

 4. slm arkadaşlar … siz ağı bulmuşsunuz verisini dıonuz bende ağ bıleye bu nasıl iş anlamadım gıttı yaaa habırrr bı akıl verın bu ağ nerde

 5. merhaba,
  ahmet bey sanırım aynı sorunu yaşıyoruz..ben,ağ olan herhangibir yerde wifi ile internete bağlanabiliyorum ancak eve geldiğimde,ağı gördüğü ve şifreyi de doğru girdiğim halde “bağlantı hatası” diyor,ağ ayarlarını sıfırlamayı denedim fakat olmuyor,üstelik aynı ağa samsung galaxy ile bağlanıyorum,hiçbir sıkıntı yok..çözemedim bir türlü,yardımcı olabılecek arkadaşlar varsa,önerilerinizi bekliyorum..bu arada edge özelliği ekstra ücrete tabidir,wifi varken kullanılmasını tavsiye etmem :)

 6. ya arkadaşlar bu APN mi nedir telefonda nerden bulupta karşısına internet yazacağım çıldırdım yok yok. genel-ağ-hücresel veri demeyin bunalrın hiçbiri benim telde yok. benim tel trident wt3 :((((

 7. hizmetler internet hizmeti ayarlar profiller avea gprs wap tıkla düzenle bağlantı tipini httpden wap a çevirin işte bu kadar fatih kardeşinizden sizlere….

Bir yanıt bırakın